Salsa

Salsa Kursu Nedir?

Salsa, Karayipler kökenli olduğu varsayılan, salsa adıyla belirtilen müzik türleri eşliğinde çiftler halinde veya grupça icra edilen, Latin Amerika’nın ve ABD’nin modern bir dansıdır. Salsanın 1930 ya da 1940′larda Küba’da başladığı da söylenir. Portorikolular ve Kübalılar arasında bu dansın kime ait olduğu konusunda tartışmalar vardır. Hatta Afrikalılar da bu dansı sahiplenme konusunda bir hayli iddialılardır. Latin dans müziğinin ve ritimlerinin üzerine inşa edilen salsayı kimin bulduğu tartışma konusu olsa da gelişimini New York ve Miami sokaklarında tamamladığı rahatlıkla söylenebilir. Farklı kültürlere ait özellikler taşıyan salsa en popüler danslardan biridir.

Ne Kadar Sürede Öğrenebilirim?

Sosyal Latin Dansları kategorisinde değerlendirilen salsa 2 – 6 ay içerisinde rahatlıkla öğrenilebilir. Kişinin yeteneğine, daha önce herhangi bir dansı yapıp yapmadığına, esnekliğine, derse katılım oranına ve yaşına göre öğrenme hızı değişebilir. Bu süreçte dans geceleri, pratik dersleri ve diğer organizasyonlarla desteklenen öğrenimlerde daha yüksek başarı grafiği sağlanıyor.

Neden Latin Dansları?

Size Salsa dersi  ve Bachata dersi öğrenmenin neden kendiniz için yapabileceğiniz en iyi şey olduğunu ve değerli bir yatırım olduğunu anlatayım.

Salsa ve Bachata uluslararası alanda kullanabileceğiniz bir dil ve nerede olursanız olun insanlarla tanışmanıza yardımcı olur!

Şimdi bir yabancı ülkeye turist olarak seyahat ettiğinizi hayal edelim ve geldiğiniz büyük şehirde kimseyi tanımıyorsunuz.
Biraz Salsa ve Bachata biliyorsanız, ilk gün yapmanız gereken o şehirde latin kulüpleri için google’da arama yapmak, sonra gece oraya gitmek ve kızları , erkekleri dans etmeye davet etmek. Böylece yerel insanlarla çok kısa sürede tanışabilir, akşamları dans ve müzik eşliğinde eğlenebilirsiniz.
Eğer Salsa’yı bilmiyorsan, bir bara gider, sarhoş olup ve sadece turistçe iletişim kurarsın 🙂
Salsa, bir spor ve hobidir dünyanın neresinde olursan ol bir ekipmana ihtiyacın olmaz kayak,dalış,uçuş,.v.b. Sadece orada bulunman yeter.

Sosyal Latin Dersleri

Okulumuzda derslerimiz belirlenmiş günlerde 1.30 saat sürmektedir.Derslerimizde klasik sistemde olduğu gibi her iki dansı yani Salsa ve Bachata’yı birlikte öğretiyoruz.Dersler zorluğundan ötürü Salsa ağırlıklı sürmektedir,derslere partnerleriniz getirme zorunluluğu yoktur biz bu dengeyi zamanla kuruyoruz.Size uygun bir sınıfa katılıp kendinizi deneyebilir ve karar verebilirsiniz.Derslere ek olarak pratik günlerinde öğrendiğiniz stil ve kombinasyonları deneme şansınız var.Daha ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ders Saati

Salı
20:00 - 21:00
Çarşamba
20:00 - 21:0020:00 - 21:1521:00 - 22:00
Perşembe
21:00 - 22:00
Cuma
20:00 - 21:15
Cumartesi
14:00 - 15:30
Pazar
16:00 - 19:00

Sınıf Detayları

Eğitmen
Bilal Tercan
Eğitmen
Volkan Kayataş
Eğitmen
Haydar Yıldız
Categories