Oryantal Nedir?

Bilinen en eski danslardan biri oryantaldir. Tarihi İslamiyet öncesine dayanan bu dansın temelinde Antik dönemin doğurganlık ve bereket anlayışı yatar. Geleneksel olarak yalınayak yapılan bir danstır. Bu, dansçının Toprak Ana’yla direk temasının asla kesilmemesine dayanmaktadır. Oryantal dansı kadın vücudunun özelliklerine göre tasarlanmıştır. Karın kaslarıyla, kalça hareketleriyle, göğüs hareketleriyle en iyi kadın vücuduna uygundur. İnsan vücudunun akıcı, pürüzsüz, kompleks ve etkileyici hareketleri, çalkalama ve dalgalanma hareketlerinin çeşitliliği ile dansın karakteri ortaya çıkar.

Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Görsel zenginlik açısından genellikle; kılıç, peçe, tül, baston gibi araçlar kullanılabilir. Siz de dans etmeden önce zarif görünüp rahat edebileceğiniz kıyafetleri tercih edebilir; ayrıca: zil, zilli kemer, sallantılı küpeler, halhal ve bilezikleri de çantanızda bulundurabilirsiniz.
Oryantalin bilmediğiniz özelliklerini Royal Dans ile keşfedin ! Hem kolayca ortanyal dansını öğrenin hem de samimi ortamın keyfini çıkarın..

Ders Saati

Salı
19:00 - 20:00
Perşembe
19:00 - 20:00

Sınıf Detayları

Categories