Bilal Tercan

Kurucu
Adsız-e1533737385138 Bilal Tercan

Dans hayatına üniversite eğitimi gördüğü  Ankara’da başlayan eğitmenimiz  ilk olarak 2001 yılında  international latin ve sosyal latin dansları alanında eğitim almaya başlamıştır. Kısa zamanda eğitmeni tarafından keşfedilen Bilal Tercan 8 aylık bir öğrenci iken zamanın en prestijli yarışması “Murphy’s Cup” yarışmasında finalist olarak ilk başarısına imza atmıştır.

Türkiye’nin ilk sosyal latin yarışmacılarından olan Bilal Tercan 2004’te  yapılan ilk Optimum Salsa yarışmasında 4.lük, 2005 yılında 2.Türkiye Cumhuriyet Kupasında 2.lik elde ederek birden çok başarıya imza atmıştır. 2006 yılında Türkiye Salsa Kupasına profesyonel klasmanda katılan eğitmenimiz 4.lüğü alarak tekrar bir başarı kazanmıştır. Daha sonra 2007 yılında İzmir’de katıldığı Hale Oktay Salsa Kupasında 2.lik, Bursa’da yapılan Türkiye Open Salsa Cup’ta 1.lik elde ederek bir başarıya daha imza atmıştır.

Son olarak Türkiye Dans Sporları Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen Türkiye’nin ilk klasman yarışmasında Türkiye’nin ilk A klasman sporcularındandır. Ankarada bulunduğu dönemde  aldığı kaliteli eğitimi Gata, Cazz Dans Stüdyosu, Hacettepe Üniversitesi ve Şahmaran Dans Stüdyosunda eğitim verdiği öğrencilerine aktarmış ve onlarında Türkiye çapında dereceler elde etmesine yardımcı olmuştur.Bu sırada İzmir Caliente Dans Okulunda da eğitmenliğini devam ettirmiştir.

2008 yazında mensubu bulunduğu Şahmaran Dans Grubu ile Antalya,Fethiye,Bodrum,Marmaris,Kuşadası ve Çeşmede turnelere çıkmıştır.2008 Ağustos ayında vatani görevini yapmak için dansa ara veren eğitmenimiz 2009 Nisan ayında İstanbul’a gelmiş ve İstanbul’un önde gelen dans okullarından Bakırköy Sanat Merkezinde eğitim vermeye başlamıştır.Bu sırada Yeşilyurt Spor Kulübü ve İstanbul Aydın Üniversitesinde de eğitmenliğe devam etmiştir.

Marmara Üniversitesinde eğitmenlik yapan Bilal Tercan senede yaklaşık 300 öğrenciye Sosyal Latin, 450 çifte düğün dansı eğitimi vermektedir.