Bale fitness yaparak form tutmaya var mısınız?

Bale fitness yaparak form tutmaya var mısınız?

 

Bunun için balerin olmanıza gerek yok. Belli bir yaş aralığında ve vücut ölçülerinde olmanıza da gerek yok. Zaten tam olarak bale değil yapılan. Balede ısınmak için kullanılan bazı egzersizler yapılıyor.

Dünyada pek çok ünlü, örneğin Alexa Chung, Mila Kunis, Taylor Swift, Madonna, Victoria’s Secret modellerinin hepsi bale fitness müdavimi. Hatta Natalie Portman Siyah Kuğu filmine bale fitness yaparak hazırlanmış. Sonrasında çok eğlenceli bulduğu ve duruşunu, yaşam tarzını değiştirdiğine inandığı bu egzersiz yöntemini yapmaya devam etme kararı almış. Kısacası şu sıralar tüm dünya bu bale fitness işine sarmış durumda.

Bir zamanlar nasıl pilates CD’leri yapmak modaysa artık bale fitness videoları yayınlamak moda. Sosyal medyada bu konu üzerine yayın yapan pek çok hesap var. YouTube’da da çok farklı bir durum söz konusu değil. Yine de hayatınızda hiç bale yapmadıysanız video izleyip bu sporu yapmanız riskli. Belinizi sakatlayabilir ya da farklı sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. O zaman ne mi yapıyoruz? Elbette bir bilene soruyorun