YAŞAM 60’IN ARDINDAN BIR DANS!!!

YAŞAM 60’IN ARDINDAN BIR DANS!!!

KÖŞEDE DURMA

Hayatımızın çoğunda, seçimlerimiz başkalarından çok etkilenmiştir. Şimdi, nihayet 60 yaşınızda olmasını istediğimiz her şeyden sonra hayat kurma şansına sahibiz.

Ne yazık ki, çoğumuz 20’li ve 30’lu yaşlarımızda oluşturduğumuz alışkanlıklarla hala sıkıştık. Hayatın “bize” olan bir şey olması için kullanılırız. Dolayısıyla, ilk okul dansımızdaki küçük kızlar gibi, birilerinin yanına yaklaşmasını bekleyerek kenarda duruyoruz.

Yaşam 60 sonra Yeni Kurallar Yönetilen

Talihsiz gerçek, 60 yaşından sonraki yaşamın yeni kurallar dizisi altında işlediğidir. Kariyerlerimizden ayrıldıktan sonra dans etmemizi isteyen kimse yok, çocuklarımız büyüdü ve ailemiz de uzaklaştı. Dans etmek istiyorsak ilk harekete geçmeliyiz.

Bir süre başkasının yolunu takip ediyorsanız, kendi ayarınıza göre dans etmek korkutucu hissedebilir. Kendi rotanızı çizme gücünüzün olup olmadığını merak edebilirsiniz. Veya, başkalarının ne düşüneceğini düşünebilirsiniz.

Bu kadar çok endişelenme. Sen bildiğinden çok daha güçlüsün!

Martha Graham’ın harika bir alıntıdan hatırlattığım kişi, “İyi dans edemiyorsanız kimsenin umurunda değil. Sadece ayağa kalk ve dans et. Harika dansçılar tekniklerinden ötürü mükemmel değildir, tutkuları nedeniyle harikadırlar. “Daha fazla fikir alamadım!

Martha Graham – Dans edemiyorsanız hiç kimsenin umurunda değil. Sadece ayağa kalk ve dans et. Büyük dansçılar tekniklerinden ötürü mükemmel değildir, tutkuları nedeniyle harikadırlar.

60 yaşından sonra hayat, olmasını istediğiniz bir şey olabilir – ancak mutluluk, sağlık ve zenginliklerin kucağınıza düşmesini bekleyemezsiniz. Kontrolü ele geçirmeniz gerekiyor.

60 yaşından sonraki hayat danstır – köşede durmayın!

Bununla ilgili düşünceleriniz neler? Lütfen aşağıdaki soruları cevaplamak için birkaç dakikanızı ayırın.

60 yaşından sonra hayattan en çok yararlanmanın biz daha genç olduğumuzdan farklı bir yaklaşım gerektirdiğini kabul ediyor musunuz? Önümüzdeki on yıllarda neyi başarmak istiyorsunuz? Topluluğumuzdaki diğer kadınlara 60 yaşından sonra mutluluk bulma konusunda hangi tavsiyede bulunmak istersiniz?